W dzisiejszych czasach, kiedy wymagania klientów od producentów motoryzacyjnych są wyższe niż kiedykolwiek wcześniej, rozpędzanie się na szosie w szybkim samochodzie staje się o wiele łatwiejsze. Dlatego sportowe auta zdobyły serca wielu kierowców, którzy szukają w nich mocy i szybkości. W wyczerpującym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym samochodom sportowym i zobaczymy, który z nich zapewnia najwięcej adrenaliny i mocy.

1. Porsche 911
Porsche 911 od dawna uważany jest za jedno z najlepszych aut sportowych na świecie. To auto znane jest z doskonałych osiągów, wyjątkowego połączenia mocy i szybkości, oraz jakości wykonania. W wersji 911 Carrera S, auto jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 307 km/h.

2. Nissan GT-R
Nissan GT-R to auto, które nie tylko jest bardzo szybkie, ale również doskonale sprawdza się na torze wyścigowym. Wersja Nismo może przeskoczyć z 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 3 sekundy, a osiągnąć prędkość maksymalną do 315 km/h.

3. Ferrari 488 GTB
Ferrari zawsze była synonimem mocy i szybkości. 488 GTB jest kontynuacją tej tradycji. To auto w stanie osiągnąć prędkość maksymalną do 330 km/h, a czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi tylko 3 sekundy.

4. Chevrolet Corvette Z06
Corvette Z06 to jeden z najlepszych amerykańskich sportowych samochodów. Auto wyposażone jest w silnik V8 o pojemności 6,2 litra, który pozwala mu rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. Corvette Z06 potrafi osiągnąć prędkość maksymalną 321 km/h.

5. BMW M3
BMW M3 to auto zaprojektowane z myślą o kierowcach, którzy cenią sobie wyjątkowy styl i osiągi. Auto wyposażone jest w silnik o mocy 425 KM, który pozwala mu rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy. BMW M3 ma prędkość maksymalną 280 km/h.

Warto również zwrócić uwagę na elementy, takie jak: precyzja prowadzenia, jakość wykończenia oraz cena. W przypadku, gdy szukasz samochodu, który pozwoli Ci poczuć moc, szybkość i adrenalina, powyższe modele bez wątpienia Ci to umożliwią.