Gdzie kupić akumulator do naszego samochodu? Najlepiej nie w supermarkecie! Wiele osób kupuje marketowe akumulatory żelowe, nie jest to jednak dobry wybór i tego typu zakup powinniśmy przeprowadzić w wyspecjalizowanym sklepie z akumulatorami!

Tanie nie jest dobre!

W większości przypadków tanie akumulatory nie są dobrym wyborem. Z reguły są to akumulatory, które od dawna leżą na półkach i nie są już pierwszej młodości. Kraków, Warszawa, a także inne duże miasta z wielkimi marketami są pełne tego typu akumulatorów, które tak naprawdę nie powinny być już w sprzedaży. Wymiana akumulatorów powinna być dobrze przemyślana, ponieważ z pozoru spora oszczędność ostatecznie może okazać się jeszcze większym kosztem, gdy będziemy musieli kupić kolejny, tym razem naprawdę nowy i firmowy akumulator.

Cena akumulatora

Ceny są bardzo zróżnicowane. Z reguły jest to kwota między 250-350 złotych. Zdarzają się oczywiście znacznie droższe akumulatory ale są one przeznaczone do samochodów dostawczych, bądź dużych kombi, vanów, terenowych. Wtedy koszt zakupu akumulatora może wynieść około 500-600 złotych.