Od czasu pandemii wirusa COVID-19 coraz trudniej znaleźć pracę. Owszem, gospodarka się powoli odmraża, jednak liczba przedsiębiorstw w Polsce się zmniejszyła. Na miejsce upadłych z powodu pandemii firm nie powstała odpowiednio duża liczba nowych. Przedsiębiorcy boją się wychodzić na rynek, ponieważ sytuacja nadal jest nie pewna i nikt nie chce podejmować przesadnie dużego ryzyka. Oczywiście jest to zrozumiałe. Finalnie w naszym kraju trudniej jest znaleźć dobrze płatną pracę, niż miało to miejsce jeszcze przed pojawieniem się wirusa COVID-19. Gdzie w takim razie dobrze jest szukać pracy, aby móc zarobić w tak trudnych czasach? Jak się okazuje, są trzy branże, które dobrze sobie poradziły w czasie pandemii.

Zatrudnienia w branży przemysłowej

Jak się okazuje, branża przemysłowa nadal ma się dobrze i warto poszukać pracy związanej właśnie z przemysłem. Istnieje wiele stanowisk, na które wciąż brakuje specjalistów. Przykładowo kierownik produkcji jest bardzo poszukiwanym stanowiskiem. Oczywiście, żeby podjąć się tego typu pracy, trzeba znać się na przemyśle. Warto, aby osoba odpowiedzialna za produkcję wiedziała czym jest zro2, x ring czy oring fpm. Są to kolejno tlenek cyrkonu, metalowy krążek oraz elastyczna uszczelka. Te z pozoru egzotyczne nazwy są znane osobom, pracującym w branży przemysłowej. Zatem jeśli myślisz o zatrudnieniu się w przemyśle i masz zamiar wysłać swoje CV, lepiej dobrze poznaj te terminy nim pójdziesz na rozmowę rekrutacyjną. W innym wypadku prawdopodobnie spotkasz się z odmową i nie otrzymasz dobrze płatnej pracy, o którą jest trudno w dzisiejszych czasach. Gdzie, oprócz branży przemysłowej, jeszcze można znaleźć pracę w 2021 roku?

Praca zdalna

Osoby pracujące zdalnie, czyli za pomocą internetu, w zasadzie nie odczuły skutków pandemii wirusa COVID-19. Dlatego, jeśli nie masz możliwości pracować zdalnie, wówczas dobrym pomysłem jest przekwalifikowanie się, aby móc zacząć pracować w ten sposób. Pracę tego typu znajdą wszelkiego rodzaju programiści, marketingowcy, copywriterzy, graficy, designerzy i managerowie projektów. Jeśli nie wiesz w jaki sposób nauczyć się któregoś z tych zawodów, wówczas dobrze abyś poszukał odpowiednich kursów online. Płacąc około 4 000 lub 6 000 zł możesz nabyć umiejętności, które pozwolą Ci na zdobycie dobrze płatnej pracy, którą będziesz mógł wykonywać zdalnie. Warto się nad tym zastanowić, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na taką formę zatrudnienia.

Praca w branży transportowej

Kolejną branżą, która dobrze sobie poradziła w trakcie pandemii, jest transport i logistyka. Polacy o wiele chętniej robili zakupy online, co oznacza wzrost kursów, jakie odbywały firmy kurierskie. To natomiast przełożyło się na wzrost zapotrzebowania na siłę roboczą w tych firmach. Dlatego jeśli żaden z powyższych przykładów Cię nie przekonał – warto abyś spróbował swoich sił właśnie w transporcie. Do tego typu pracy wystarczy tylko prawo jazdy oraz podstawowa sprawność fizyczna. Jest to zatem wygodne rozwiązanie dla wielu osób, które szukają pracy.