Motocyklowe filmy i dokumenty: produkcje, które warto zobaczyć jako miłośnik motoryzacji dwukołowej

Motocykle to po prostu pasja, dla niektórych stały styl życia. Chętnie spędzają czas na rajdach, pokazach, wyścigach, tak, żeby być w bliskim kontakcie z najnowszymi modelami, czy też porównać się z innymi kierowcami. Jednym z ciekawych sposobów spędzenia czasu będzie obejrzenie filmu bądź dokumentu związanego z motocyklami, przez co będziemy mogli zaczerpnąć wiedzę o motocyklach, a jednocześnie spędzić miło czas.

Historie i ciekawe motocykle w filmach

1. Indian Motorcycle: America’s First Motorcycle
Film dokumentalny, który opowiada o jednej z najstarszych firm produkującej motocykle. Indian Motorcycle został założony w 1901 roku, a jego historię można zobaczyć na ekranie. Film ukazuje zarówno ciekawe motocykle tej marki, jak i powalające historie kierowców, którzy przyczynili się do powstania tej marki.

2. Easy Rider
Nieco starszy film, ale na pewno warto go obejrzeć ze względu na wysokie oceny i wiele nagród zdobytych w przeszłości. Easy Rider opowiada historię dwóch kierowców Harley Davidson, którzy wyruszają w daleką podróż przez Stany Zjednoczone. Jednym z ciekawszych elementów tego filmu są zdjęcia, które ukazują piękno krajobrazów Ameryki.

3. On Any Sunday
Film kultowy, który powstał w 1971 roku i zdobył wiele nagród w kategorii filmów motocyklowych. On Any Sunday opowiada o historii motocyklistów, którzy rywalizują ze sobą w różnych wyścigach i wydarzeniach motoryzacyjnych.

Dokumenty o sportach motocyklowych

1. Road
Film dokumentalny, który ukazuje Codiego Webba i jego drogę do zdobycia mistrzostwa świata w 2013 roku. Film pokazuje zarówno motocykle, jak i kierowców, którzy rywalizują z innymi drużynami.

2. MotoGP: Living the Dream
Dokument, który ukazuje życie zawodowych motocyklistów, jakie są ich codzienne obowiązki i przeżycia. MotoGP: Living the Dream pokazuje również jak tworzone są motocykle, dzięki którym zawodnicy rywalizują między sobą.

3. Faster
Film dokumentalny opowiadający o trudach zawodowych motocyklistów oraz o rywalizacji między zawodnikami, którzy walczą o podia w wyścigach Moto GP. Film ukazuje również jak wyglądają przygotowania do sezonu oraz jak ważna jest dla zawodników współpraca z zespołem.

Podsumowanie

Dla miłośników motocykli filmy oraz dokumenty są znakomitą okazją na spędzenie czasu. Dzięki nim możemy poznać historię motocykli, a także zobaczyć jak nasze ulubione modele powstawały i jak wyglądały początki największych marek. Innym ciekawym sposobem na spędzenie wieczoru z pasją motocyklistyczną jest udanie się na MotoShow, gdzie będzie można zobaczyć na żywo nowe modele i porozmawiać z profesjonalistami z branży.