Jak przygotować busa dostawczego na nadejście zimy?

Pierwsze przymrozki i opady śniegu to znak, że trzeba przypomnieć sobie jak przygotować busa do zimy – oto poradnik dla kierowców aut dostawczych

Minusowe temperatury, czy dachu kabiny, a do tego śliska nawierzchnia oraz kiepska widoczność – to tylko kilka problemów, z którymi w zimie muszą uporać się kierowcy. Jak przygotować się na zimę?

  1. Zakup odpowiedni płyn do spryskiwaczy

Jedną z niezwykle ważnych czynności przed nadejściem zimy powinno być wlanie zimowego płynu do zbiornika spryskiwaczy. Zapobiegnie to odlodzeniu dyszy spryskiwaczy i przymarzaniu wody. Nie decyduj się na te najtańsze produkty, ponieważ mogą mieć nieprzyjemny zapach, a do tego mogą zniszczyć lakier auta.

  1. Ustawienie świateł

Istotną rolę gra prawidłowe ustawienie świateł. Zanim udasz się na regulację sprawdź czy wszystkie żarówki działają – postojowe, mijania, kierunkowskazów. Warto też upewnić się, że w aucie masz zapasowy komplet.

  1. Odpowiednie akcesoria

Oszronione szyby czy gruba warstwa śniegu mogą być bardzo niebezpieczne w trasie. Dobrym pomysłem będzie mocowanie na noc maty antyszronowej na przedniej szybie. Kosztuje ona niewiele ponad 15-20 złotych. Kolejnym obowiązkowym wyposażeniem jest skrobaczka. Na taki zakup wydaj większe pieniądze, ponieważ to potrzebne akcesorium. Pomyśl też o szczotce na długim ramieniu, która pomoże Ci ściągnąć śnieg z dachu Twojego auta dostawczego.

  1. Opony zimowe

W polskich warunkach klimatycznych ogumienie zimowe to jeden z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo jazdy samochodem. W przypadku busów opony letnie powinny zostać zastąpione zimowymi w momencie, kiedy dobowe temperatury spadną poniżej 7 stopni Celsjusza.

  1. Bezpieczna zabudowa busów dostawczych

W przypadku zabudowy pojazdów dostawczych ważne jest, aby były one dobrze wyposażone i bezpieczne. Rozwiązania w nich zastosowane powinny pomóc usprawnić dostarczanie towaru i poprawiać komfort pracy twoich pracowników. Odpowiednia zabudowa aut dostawczych sprawi, że nawet zima stulecia nie będzie straszna! Postaw na firmę DD Zabudowy!

Działają oni na rynku już ponad dekadę! Zaufało im kilkuset klientów oraz Salonów Samochodowych, dla których wykonali specjalne zabudowy! Sprawdź nas już dziś!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: https://www.ddzabudowy.pl/oferta/