Organizowanie transportu ponadgabarytowego

Ładunki, które można przewozić są zróżnicowane. Najczęściej pojawiającym się problemem transportów ponadgabarytowych są natury logistycznej. Do ładunków ponadnormatywnych zalicza się zbiorniki, magazyny, hale, maszyny rolnicze, przęsła mostów, wieże czy nawet budynki! Jak zorganizować taki transport?

Transport ponadgabarytowy – o czym warto pamiętać?

Organizacja transportu ponadgabarytowego wiąże się z wypełnianiem ogromnej ilości dokumentów, składaniem papierów, które w efekcie będą skutkować pozwoleniem na odbycie takiej trasy. Jednakże na tym się nie kończy! Należy wybrać odpowiednie maszyny, które przewiozą towar, jak i dogodną i przejezdną trasę. Problematyczne mogą okazać się wszelakiego rodzaju ronda, wiadukty, mosty, itd. Zdarza się, że wybranie odpowiedniej drogi do celu wydaje się niemożliwa. W takich sytuacjach istotną funkcję spełnia wówczas mieszany sposób przewozu – morski czy rzeczny.

Jak wygląda transport morski?

Jeżeli trudno jest znaleźć dogodną lądową trasę, to warto przemyśleć czy nie lepiej skorzystać z drogi morskiej – przez rzekę, czy oceany czy morza. Taki transport odbywa się z portu do portu. Wybór takiej drogi jest bezpieczniejsze oraz zdecydowanie tańsze. Niestety, ma jedną istotną wadę – długi czas oczekiwania. Pomimo tego, że drogi są coraz lepiej rozbudowane i nowoczesne to ciągle to transport morski jest najskuteczniejszym sposobem przewożenia towarów.

Postaw na profesjonalistów!

Firma SPT sp. z o. o. już od ponad dekady pomaga organizować transport ponadgabarytowy. Nowe trasy, innowacyjne sposoby przewozu czy trudne przypadki to ich specjalność. Dzięki bogatemu doświadczeniu firmy masz pewność, że współpraca odbędzie się bez większych przeszkód. To prawdziwi specjaliści w swojej dziedzinie! Zaplanują cały transport ponadgabarytowy – dokumenty, trasę, oznakowani czy pilotaż całego procesu. Pomoże również w załatwianiu formalności związanych z obrotem celnym towarów, budżetowaniu, ekspertyzy ładunków czy wyboru tras przejazdu. Ich wieloletnie doświadczenie zostało docenione przez partnerów i klientów z Polski, jak i zza granicy.

Ich wielkim atutem jest umowa podpisana z Partnerami z Kaukazu (Gruzja), które pozwalają zorganizować transport każdego rodzaju w całej Azji z zachowaniem i gwarancją wszystkich procedur bezpieczeństwa. Każdy realizowanych przez nas transport jest zabezpieczony odpowiednimi zezwoleniami zgodnie z wymaganiami kraju, przez który on przebiega.

Więcej informacji: https://spt24.eu/oferta/