W polu startowym przebijają się setki kierowców, ale tylko nieliczni zostają ikonami sportu motorowego. Oto lista najlepszych kierowców w historii Formuły 1, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii wyścigów samochodowych.

1. Michael Schumacher – Król Formuły 1

Michael Schumacher to kierowca, który zdominował świat Formuły 1. Jego 7 tytułów mistrza świata z 91 zwycięstwami to niezrównana statystyka, która na długo zapisze się w historii wyścigów samochodowych. Schumacher swoją karierę zaczynał w 1991 roku, a po jednym sezonie w Benetonie przeszedł do Ferrari. Tam stworzył prawdziwy zespół, który zakładał mu koło do koła dominację.

2. Ayrton Senna – Legendarny mistrz

Ayrton Senna to najsłynniejszy kierowca w historii Formuły 1. Trzy mistrzostwa świata i 41 zwycięstw wyścigowych to nieistniejące dziś osiągnięcia. Był uważany za kierowcę niemożliwego do bijania, a jego styl prowadzenia samochodu był fascynujący i niebezpieczny. Senna zginął tragicznie w wypadku podczas wyścigu w Imoli w 1994 roku, ale jego legendarna kariera na zawsze zapisała się w historii Formuły 1.

3. Juan Manuel Fangio – Starożytny mistrz

Juan Manuel Fangio to kierowca, który swoją karierę zaczynał w 1940 roku. W ciągu swojej kariery zdobył pięć tytułów mistrza świata, co w tamtych czasach było niebywałym osiągnięciem. Fangio był uważany za mistrza, który potrafił osiągnąć sukces nie tylko dzięki szybkości, ale również dzięki mądrości i technice.

4. Lewis Hamilton – NOWY KRÓL

Lewis Hamilton to najnowsze odkrycie wśród najlepszych kierowców w historii Formuły 1. Osiągnięcie 7 tytułów mistrza świata przy 98 zwycięstwach to rezultaty porównywalne z między innymi z Michael Schumacherem. W wieku 36 lat nie przestaje rozwijać się i wyróżnia się przede wszystkim swoim stylem i nieprzewidywalnym podejściem do wyścigów.

5. Jim Clark – Gwiazda nie tylko Formuły 1

Jim Clark to kierowca, który swoją karierę rozpoczął w połowie lat 50-tych. Był jednym z najlepszych kierowców swojego czasu. Zdobył dwa tytuły mistrza świata, a w kolejnych sezonach stawał na podium wielu wyścigów. Clark zginął w wypadku na torze Hockenheim w 1968 roku, ale jego styl jazdy i odważne postępowanie na zawsze zapisały się w historii wyścigów samochodowych.

Podsumowując, wyboru kierowcy uważani za najlepszych w historii Formuły 1 jest oczywiście subiektywny, ale nieliczni zyskali taką popularność jak wyżej wymienieni. Niezależnie od tego, kto znajduje się na liście, sport motorowy jest na tyle piękny, że jest w stanie pochłonąć każdego, kto na chwilę zetknie się z nim.