Najważniejsze wydarzenia motocyklowe na świecie

Isle of Man TT – najstarszy i najbardziej niebezpieczny wyścig motocyklowy świata
Isle of Man TT to wyścig organizowany od 1907 roku, którego trasa prowadzi po ulicach miasta Douglas na Wyspie Man. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych i prestiżowych imprez motocyklowych na świecie. Podczas wyścigu zawodnicy osiągają prędkości ponad 300 km/h, co stanowi ogromne wyzwanie dla nich i ich motocykli. Historia tej imprezy obfituje w liczne wypadki i śmierć wielu zawodników. Mimo to, corocznie tysiące fanów z całego świata przyjeżdża na wyspę, by obejrzeć ten spektakl.

MotoAmerica – największa seria wyścigów motocyklowych w Stanach Zjednoczonych
MotoAmerica to seria wyścigów motocyklowych, rozgrywanych od 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. W skład serii wchodzą wyścigi różnych kategorii – od 125 cm³ do 1000 cm³. Jest to główna seria wyścigowa w Stanach Zjednoczonych, która przyciąga wielu utalentowanych zawodników z różnych krajów. Wśród nich jest m.in. Toni Elias – hiszpański kierowca, który zdobył tytuł mistrza serii w 2017 roku.

Isle of Man Classic TT – wyścigi historycznych motocykli na Wyspie Man
Isle of Man Classic TT to impreza, która odbywa się na Wyspie Man wraz z Isle of Man TT, ale skierowana jest do amatorów i miłośników starych motocykli. Wyścigi są rozgrywane na oryginalnej trasie TT i cieszą się dużą popularnością wśród fanów zabytkowych jednośladów. Podczas Classic TT można zobaczyć m. in. maszyny z lat 30., 40. i 50. XX wieku.

MotoGP – najwyższa seria wyścigów motocyklowych
MotoGP to najbardziej prestiżowa seria wyścigowa w dziedzinie motocykli. Zawodnicy rywalizują na maszynach o pojemności 1000 cm³ w trakcie ośmiu miesięcy, na torach w Europie, Azji, Ameryce i Australii. Seria przyciąga największe talenty motocyklowe z całego świata, m. in. Marca Marqueza, Valentinę Rossiego czy Jorge Lorenzo.

Daytona Bike Week – największy festiwal motocyklowy w Ameryce
Daytona Bike Week to tygodniowy festiwal motocyklowy, który odbywa się na Florydzie w marcu lub kwietniu każdego roku. Impreza przyciąga fanów motocykli z całego świata i oferuje wiele atrakcji, m. in. koncerty, wyścigi, pokazy stuntu i wspaniałe parady motocykli. Daytona Bike Week to także okazja do odwiedzenia licznych salonów motocyklowych i zakupu nowych akcesoriów i części na swoją maszynę.

Podsumowanie
Wydarzenia motocyklowe na świecie to nie tylko zwykłe wyścigi, ale także imprezy związane z historią motocykli czy festiwale dla miłośników jednośladów. Na całym świecie corocznie odbywają się setki imprez, które przyciągają tysiące fanów z całego świata. Warto więc prześledzić kalendarz imprez motocyklowych, by nie przegapić tego, co najlepsze.