Każdy samochód posiada skrzynię biegów. W większości na naszym rynku są montowane skrzynie manualne. Coraz popularniejsze w Polsce stają się także automatyczne skrzynie biegów. Gwarantują one naprawdę sporą wygodę użytkowania. Koszty ich ewentualnych napraw mogą jednak skutecznie zniechęcić do zakupu samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów. Szczególnie jeśli kupujemy samochód używany, który wiele ma już za sobą.

Uszkodzenie skrzyni biegów

Naprawa skrzyń biegów może być naprawdę kosztowna. W przypadku skrzyń manualnych tak z reguły nie jest, jeśli jednak posiadam automatyczną skrzynię biegów, to naprawa skrzyni biegów tego typu może nas słono kosztować. Automaty psują się w po setkach tysięcy kilometrów. Naprawa automatycznych skrzyń biegów to koszt nawet kilku tysięcy złotych.
Osoby kupujące używane auto często muszą liczyć się z kosztem naprawy skrzyni, który może nawet przekroczyć połowę wartości auta, lub więcej. Z tego też powodu używane auta z automatem nie są tak bardzo popularne jak z manualną skrzynią biegów. W przypadku nowych samochodów jest natomiast odwrotnie i od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie nowymi autami ze skrzynią automatyczną!