Zdajesz sobie sprawę że silniki diesla emitują do atmosfery szkodliwe związki, powodujące smog, szkodliwy dla zdrowia i życia, którego wdychanie jest przyczyną wielu chorób, tj. nowotwory, astma, czy inne choroby układu oddechowego.
Jeśli już zaopatrzyłeś się w filtr, musisz wiedzieć, że kiedy się zapcha wymaga usunięcia i wymiany na nowy lub oczyszczenia. Oczyszczanie filtra nie daje tych samych efektów co usuwanie filtra i wymiana na nowy, bo nawet oczyszczony filtr jest już częściowo zużyty. Filtr fap to “mokry” filtr cząstek stałych, który zawiera płyn katalizujący wypalanie, wymagający uzupełniania. Drugim rodzajem filtra jest “suchy” dpf. Na rynku są już środki chemiczne do czyszczenia filtrów dpf. Usuwanie dpf u mechanika pozwala na wymianę wkładu ceramicznego, który przywraca filtr niemal do stanu fabrycznego.

Trzeba pamiętać o tym, że filtr należy założyć u sprawdzonego mechanika, aby potem nie było przykrych niespodzianek. Wymieniając filtr, troszczymy się o środowisko i swoje zdrowie. Dbając o jakość używanych filtrów przyczyniamy się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.