Seo, zwane niekiedy pozycjonowaniem, tak naprawdę istnieje pod nieco dłuższą nazwą, a mianowicie optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. SEO to tak naprawdę zbiór procesów zmierzających do osiągnięcia wyznaczonego celu przez konkretny serwis internetowy. Głównym założeniem tego typu działań jest oczywiście osiągnięcie jak najwyższej pozycji w całym ciągu wyszukiwarek internetowych. Konkretne strony wyszukuje się poprzez wpisanie kluczowych fraz i słów. Seo poświęcone jest reklamie, reklamowaniu firm i promowaniu ich na wyżynach wyszukiwarek. To bardzo istotne zwłaszcza w prowadzeniu własnej działalności,

Marketing internetowy

Marketing internetowy to szeroko rozumiane pojęcie. Każdy pozycjoner stara się, aby jego strona była jak najlepiej wypromowana i aby wyróżniała się w internecie. Internet to ogromna przestrzeń. Podstawą pozycjonowania jest oczywiście ciąg mechanizmów, które niejako rządzą wszystkimi wyszukiwarkami. Ciągłym zmianom ulegają również ich algorytmy. Do ich uaktualnionych wersji należy dodawać, a również dostosowywać kody serwisów internetowych.
Celem wymienionego zabiegu jest poprawa pozycji danego serwisu w wynikach serwisowych. Rynek reklamowy stale się rozwija. Dlatego też seo program jak i inne tego typu programy są bardzo ważne. W ostatnich latach zdecydowanie najistotniejszy w tej dziedzinie stał się najbardziej popularny w naszym kraju rynek reklamy w wyszukiwarkach. Dlatego też wydatki na reklamę online w Polsce są tak wysokie. Co za tym idzie ich odsetek stałe rośnie.