IKOL SVR Sky to zabezpieczenie antykradzieżowe w którego skład wchodzą nadajnik radiowy oraz lokalizator GPS. System obsługuje się za pomocą aplikacji IKOL Tracker, która jest intuicyjna w obsłudze i daje niezliczone możliwości monitoringu auta. Przyjrzyjmy się bliżej jakie funkcjonalności proponuje to rozwiązanie oraz z jakich ułatwień można dzięki niemu korzystać.

Lokalizacja pojazdu po kradzieży z nadajnikiem radiowym

Nadajnik radiowy to małe urządzenie, które po aktywacji emituje fale na konkretnych częstotliwościach. Znając częstotliwość, można namierzyć sygnał i dowiedzieć się skąd konkretnie pochodzi. Właśnie taki nadajnik jest montowany w aucie w systemie IKOL SVR Sky w formie zabezpieczenia samochodu po kradzieży. Po zgłoszeniu jest on aktywowany, a następnie ekipa poszukiwawcza rozpoczyna namierzanie. Po ustaleniu lokalizacji, wkraczają wraz z policją i odzyskują auto.

Rozwiązanie nie jest nowe – lokalizacja radiowa wykorzystywana w odzyskiwaniu aut jest znana od lat osiemdziesiątych. Jednak do tej pory złodzieje nie znaleźli sposobu na skuteczne obejście systemu. Świadczy o tym chociażby efektywność w odzyskiwaniu pojazdów, która wynosi 98%. Systemem jest objętych ponad 10 milionów aut, a liczba odzyskanych pojazdów to ponad 400 tysięcy. Jak widać liczby mówią same za siebie – system IKOL SVR Sky jest od lat tak samo skuteczny.

Nadajnik GPS – jeszcze szersze systemu IKOL SVR Sky

Jak wcześniej wspomnieliśmy IKOL SVR Sky to nie tylko lokalizator radiowy, ale też nadajnik GPS. Dzięki temu system jest bardziej kompleksowy – nie tylko chroni, ale też pozwala na monitoring pojazdu. Jakie funkcje podlegają monitoringowi? Właściwie wszystkie, które są niezbędne do śledzenia i oszczędzania na jeździe autem – dzięki nim jazda staje się optymalna i ekonomiczna.

Bieżąca i przeszła lokalizacja samochodu

Choć to najbardziej podstawowa funkcja, bieżąca lokalizacja potrafi być niesamowicie przydatna. Przykładem jest, parkowanie na wakacjach czy nawet na wielkim parkingu. Wyobraź sobie, gdy zamiast krążyć po nieznanej okolicy po prostu wyciągasz telefon i sprawdzasz, gdzie znajduje się samochód – to takie proste!

Jednak IKOL SVR Sky daje także dostęp do historii przejazdów. Ta opcja jest bardzo użyteczna podczas pożyczania samochodu dziecku, które zostało świeżo upieczonym kierowcom lub znajomym. Dzięki temu możesz sprawdzać gdzie znajduje się auto, a w razie awarii czy wypadku nie musisz się zastanawiać, w którym momencie trasy znajduje się pojazd – szybko sprawdzisz to na telefonie.

Raporty – odczytaj dane z nadajnika GPS

Nadajnik GPS zbiera dane z całego auta, a następnie umieszcza je w wygodnych raportach. Właśnie dzięki nim możesz zoptymalizować swoją jazdę – sprawdzić czy nie przekraczasz prędkości lub czy trasy są optymalnie zaplanowane. Z opcji bardziej przydatnych przedsiębiorcom, moduł pozwala na sprawdzanie czy dany kierowca należycie wywiązuje się z obowiązków – możesz monitorować przejazdy i postoje sprawdzając z czego wynikają potencjalne opóźnienia.

Alerty – informacja na bieżąco prosto z nadajnika GPS

Alerty są świetną opcją dla każdego, kto chce mieć większą kontrolę nad autem, szczególnie gdy w nim nie przebywa. Są to powiadomienia przychodzące na urządzenie mobilne lub maila, które informują o nietypowych zdarzeniach jak odholowanie, ruch bez zgody właściciela, niskie napięcie w akumulatorze lub jego brak lub próbie zagłuszenia sygnału. Czasami takie sygnały jednoznacznie świadczą o próbie kradzieży, jednak czasem mogą uchronić kierowcę od przykrej niespodzianki w postaci rozładowanego akumulatora w zimowy poranek. Jeśli jednak jest to próba kradzieży, alerty umożliwiają szybką reakcję – a to kluczowe, jeśli chce się odzyskać samochodów w całości.

Sprawdź IKOL SVR Sky!

System IKOL SVR Sky ma do zaproponowania jeszcze inne funkcje – tutaj skupiliśmy się na najważniejszych. Pełna oferta jest dostępna na stronie ikol.pl – sprawdź najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe!