Wynajem powierzchni magazynowej to często milowy krok w rozwoju firmy. Przedsiębiorcy decydują się na magazyny na wynajem w momencie, gdy firma bardzo się rozrasta i nie ma już możliwości przechowywania wyprodukowanych rzeczy we własnym zakresie. Dla wielu przedsiębiorstw samo poszukiwanie magazynu to duży wysiłek, są i tacy przedsiębiorcy, którzy wolą inwestować w budowę własnego magazynu, tak by mieć wszystko pod ścisłą kontrolą. Jednak nie zawsze jest to opłacalne rozwiązanie nawet w dłuższej perspektywie czasowej. Wynajem powierzchni magazynowej to możliwość negocjacji ceny wynajmu, elastyczność w kwestii czasu wynajmu hali magazynowej. Wynajem zewnętrznego magazynu to same korzyści.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Dlaczego wynajem powierzchni magazynowej to dobra inwestycja w jeszcze lepszy rozwój naszej firmy?
  • Jakie są zalety wynajmu magazynu od zewnętrznej firmy?
  • Czy powierzchnię magazynową można wynajmować tylko na kilka miesięcy w roku?

Wynajem powierzchni magazynowej to rozwiązanie, które ma naprawdę bardzo wiele zalet. Nie należy sprowadzać tego rozwiązania wyłącznie do kwestii ponoszonych przez naszą firmę kosztów. To także możliwość profesjonalnego i bezpiecznego przechowywania naszych wyrobów, co daje nam czas na zajęcie się ich jeszcze efektywniejszą sprzedażą, a także szeroko zakrojoną reklamą. Co ciekawe łączna powierzchnia dostępnych w naszym kraju magazynów na wynajem to około 13,5 mln m kw. Wiele miejsc, gdzie tworzą się swojego rodzaju centra magazynowe zlokalizowanych jest przede wszystkim na Śląsku, w okolicach warszawy, a nawet w pobliżu Szczecina. Najwięcej hal magazynowych na wynajem lokalizowanych jest w pobliżu dużych ośrodków miejskich. Ilość nowobudowanych magazynów stale rośnie, co oznacza, że magazyny na wynajem cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców.

hale magazynowe wynajem

Dlaczego magazyny na wynajem to dobry sposób na jeszcze szybszy rozwój naszej firmy?

Magazyny na wynajem to idealna okazja do lepszej organizacji logistyki i procedur z nią związanych. To także rozwiązanie, o którym można powiedzieć, że ma właściwie same zalety. Po pierwsze wynajem magazynu jest w perspektywie długoterminowej tańszy niż budowa magazynu danej firmy tylko na jej użytek. Po drugie powierzchnie magazynowe do wynajęcia są dostępne dla polskich przedsiębiorców niemalże „od ręki”. Z uwagi na prężny rozwój branży wynajmu magazynów, oferty na wynajem powierzchni magazynowych są na bieżąco uaktualniane i poprawiane. Przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem, mogą liczyć na krótkoterminowe umowy i korzystne warunki cenowe. Będąca przedmiotem umowy powierzchnia magazynowa, jest udostępniana przedsiębiorcy z chwilą jej podpisania. Szybki czas realizacji umowy, to kolejna zaleta rozwiązania, jakim jest najem zewnętrznego magazynu. Po trzecie- dzięki prężnemu rozwojowi branży, zainteresowani wynajmem przedsiębiorcy, mają naprawdę w czym wybierać. Powierzchnie magazynowe są oddawane do użytku w coraz to nowych lokalizacjach. Jak na razie prym w branży wiodą większe ośrodki miejskie, ale za kilka lat może się to zmienić. Taka sytuacja na rynku umożliwia negocjację proponowanych stawek za wynajem magazynu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że oferowane do wynajmu powierzchnie magazynowe są projektowane i dostosowywane do nawet najbardziej wymagających klientów. Dla wynajmujących liczy się już nie tylko wyposażenie magazynu w regały i wózki widłowe. Bardzo duże znaczenie dla wynajmujących ma bezpieczeństwo magazynowanych w hali produktów oraz ich właściwe przechowywanie.

Magazyny logistyczne- gdzie szukać najlepszych ofert wynajmu?

Magazyny logistyczne to miejsca, gdzie powierzchnie magazynowe są w pełni przygotowane do przechowywania różnego typu produktów. Od najmniejszych do największych i od najlżejszych do najcięższych. Wielkopowierzchniowe magazyny do wynajęcia mogą pomieścić naprawdę duże ilości produktów. Co ważne magazyny mają możliwość odpowiedniego składowania umieszczanych tam produktów. W zależności od potrzeb klienta, powierzchnie magazynowe do wynajęcia mogą zostać dopasowane pod kątem temperatury czy wilgotności, panującej wewnątrz magazynu. Wszystkie najważniejsze kwestie ustala się z właścicielem magazynu przy podpisywaniu umowy najmu. Okres wynajmu i koszty mogą się różnić w zależności od wielkości magazynu, rodzaju magazynowanych produktów oraz od tego czy podmiot wynajmujący magazyn, wymaga szczególnych warunków przechowywania swoich wyrobów. Podmioty oferujące wynajem magazynów już jakiś czas temu zdały sobie sprawę, że muszą być elastyczne wobec swoich klientów. Czasowy wynajem magazynów to już standard, kwestia, która już nikogo nie zaskakuje. Poszukując najlepszych ofert wynajmu, warto sprawdzać ogłoszenia lokalne bądź ogłoszenia w określonych grupach, w mediach społecznościowych, a także w wyszukiwarce internetowej. Wybierając konkretny podmiot, który oferuje nam magazyn do wynajęcia, nie kierujmy się jedynie ceną, a przede wszystkim zakresem oferowanych usług. Nie wstydźmy się też negocjować. Duży rozwój branży sprawia, że najemcy chętnie uaktualniają swoje oferty pod kątem konkretnego klienta.