Każdego dnia funkcjonujemy, żyjemy w pędzie i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile procesów toczy się w tle, w naszym organizmie. Do każdego z nich potrzebna jest woda, czyli główny składnik budulcowy naszego organizmu. W czym się ona przydaje i ile wody powinniśmy dostarczać do naszego organizmu każdego dnia?

Ile procent wody w człowieku powinno się znaleźć?

To jedno z podstawowych pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, jeśli zależy nam na zachowaniu dobrego zdrowia i kondycji ciała. Wartość ta zmienia się w zależności od wieku. U dzieci jest najwyższa i kształtuje się w okolicy 75%, dorosłe osoby powinny mieć około 60%, a starsi 50% objętości ciała.

Wody nie jesteśmy w stanie magazynować z myślą o przyszłym wykorzystaniu. Dlatego też trzeba ją koniecznie dostarczać każdego dnia. Powinno to być około 2 litry dziennie, uwzględniając jednak aktywność fizyczną oraz warunki pogodowe, które mogą wpłynąć na zwiększenie tej wartości.

Niedobór wody, nawet jeśli procentowo jest niewielki, powoduje konsekwencje zdrowotne takie, jak: bóle głowy, rozdrażnienie, spadki nastroju, a także problemy ze wzrostem ciśnienia tętniczeg